ឯកឧត្តមឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តីប្រចាំការ វង្សី វិស្សុត ដឹកនាំកិច្ចប្រជុំការងារផ្ទៃក្នុងថ្នាក់ដឹកនាំទីស្តីការគណៈរដ្ឋមន្រ្តី ដើម្បីបង្កើនប្រសិទ្ធភាព និងសមិទ្ធកម្មការងាររបស់ទីស្ដីការគណៈរដ្ឋមន្ត្រី
(ភ្នំពេញ)៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទី២០ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តម វង្សី វិស្សុត ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រីប្រចាំការ រដ្ឋមន្ត្រីទទួលបន្ទុក​ទីស្តីការគណៈរដ្ឋមន្ត្រី បានដឹកនាំកិច្ចប្រជុំផ្ទៃក្នុងទីស្តីការគណៈរដ្ឋមន្រ្តី ដោយមានការចូលរួមពីសំណាក់ឯកឧត្តម​ទេសរដ្ឋមន្ត្រី ឆែម គាតរិទ្ធី ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាសេដ្ឋកិច្ច សង្គមកិច្ច និងវប្បធម៌, ឯកឧត្តម  លោកជំទាវ រដ្ឋលេខាធិការប្រចាំការ, រដ្ឋលេខាធិការ, អនុរដ្ឋលេខាធិការ, ថ្នាក់ដឹកនាំក្រុមប្រឹក្សា និងគណៈកម្មាធិការ ព្រមទាំងអគ្គនាយកនៃអគ្គនាយកដ្ឋានជំនាញនៃទីស្តីការគណៈរដ្ឋមន្រ្តី។ កិច្ចប្រជុំនេះ ក៏បានពិនិត្យលើវឌ្ឍនភាពការងាររបស់ទីស្តីការ​​គណៈរដ្ឋមន្រ្តី​ក្នុងរយៈពេលកន្លងមក និងដើម្បីបន្តផ្តល់នូវដំណោះស្រាយដ៏សមស្រប ចំពោះសំណូមពរ និងបញ្ហាប្រឈមផ្សេងៗរបស់ថ្នាក់ដឹកនាំ និងមន្រ្តីរាជការ ក្នុងការបំពេញការងារ ព្រមទាំងដើម្បីតម្រង់ទិសអាទិភាពការងារ សំដៅពង្រឹង និងលើកកម្ពស់គុណភាព ប្រសិទ្ធភាព និងសមិទ្ធកម្មការងាររបស់ទីស្តីការគណៈរដ្ឋមន្រ្តីឱ្យកាន់តែល្អប្រសើរបន្ថែមទៀត ក្នុងនាមជាសេនាធិការរបស់នាយករដ្ឋមន្រ្តី និងគណៈរដ្ឋមន្រ្តី។
ឯកឧត្តមឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រីប្រចាំការ វង្សី វិស្សុត បានថ្លែងអំណរគុណ និងវាយតម្លៃខ្ពស់ចំពោះថ្នាក់ដឹកនាំ និងមន្រ្តីរាជការគ្រប់លំដាប់ថ្នាក់ ដែលបានខិតខំយ៉ាងសកម្ម បំពេញការងារក្នុងរយៈពេលកន្លងមកនេះ ប្រកបដោយសាមគ្គីភាព​ផ្ទៃក្នុងរឹងមាំ ជាអង្គតែមួយ និងប្រកបដោយសហថាមពល ដែលបានបង្ហាញថាទីស្ដីការគណៈរដ្ឋមន្ត្រីកំពុងរីកលូតលាស់ រីកចម្រើន មានថាមពល និងចីរភាពក្នុងការបំពេញបេសកកម្មបម្រើរាជរដ្ឋាភិបាល និងប្រទេសជាតិជាពិសេសសម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ប្រមុខនៃរាជរដ្ឋាភិបាល។​
ឯកឧត្តមឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រីប្រចាំការ បានបញ្ជាក់ថា ជារួម អង្គភាពចំណុះទីស្ដីការគណៈរដ្ឋមន្ត្រីផ្ទាល់ ទាំងក្រុមប្រឹក្សា​សេដ្ឋកិច្ច សង្គមកិច្ច និងវប្បធម៌ ដែលជាស្លាបឆ្វេង ក្រុមប្រឹក្សាអ្នកច្បាប់ជាស្លាបស្ដាំ អគ្គនាយកដ្ឋានជំនាញទាំង១០ជាឆ្អឹងខ្នង គណៈកម្មាធិការតាមដាន ត្រួតពិនិត្យ និងវាយតម្លៃការអនុវត្តយុទ្ធសាស្ត្របញ្ចកោណ-ដំណាក់កាលទី១ ដែលជាកន្ទុយ ព្រមទាំងគណៈកម្មាធិការ​ដឹកនាំការកែទម្រង់ច្បាប់ និងថ្នាក់ដឹកនាំទាំងអស់ដែលជាក្បាល គឺបាននិងកំពុងស្ថិតក្នុងចលនការនៃការបំពេញការងារ​ដោយឈរលើអភិក្រមជវភាពប្រព័ន្ធតួអង្គតែមួយ និងឈរលើគុណតម្លៃស្នូលទាំង៤ គឺ ទី១. នីតិរដ្ឋនិងការពារ​ផលប្រយោជន៍សាធារណៈ ទី២. គុណាធិបតេយ្យ ទី៣. បរិយាបន្ន និង ទី៤. វិជ្ជាជីវៈនិងក្រមសីលធម៌ ដើម្បីឈានឆ្ពោះទៅ​​ប្រសិទ្ធភាព គុណភាព សមិទ្ធកម្ម និងនិរន្តរភាពការងារ ស្របតាមស្មារតីកំណែទម្រង់របស់រាជរដ្ឋាភិបាល នីតិកាលទី៧​នៃរដ្ឋសភា។
ជាមួយគ្នានេះ ឯកឧត្តមឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រីប្រចាំការ វង្សី វិស្សុត បានផ្តល់ការណែនាំមួយចំនួនបន្ថែម ជូនដល់ថ្នាក់ដឹកនាំ និងមន្រ្តីរាជការនៃទីស្តីការគណៈរដ្ឋមន្រ្តី។ ក្នុងនោះ ឯកឧត្តមឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រីប្រចាំការ វង្សី វិស្សុត បានលើកទឹកចិត្តឱ្យអង្គភាពចំណុះទីស្ដីការគណៈរដ្ឋមន្ត្រីបន្តរៀបចំផែនការអភិវឌ្ឍស្ថាប័ន (IDP) ដោយគិតគូរបន្ថែមអំពី​​ក្របខ័ណ្ឌនវានុវត្តន៍(Innovation) ស្រ​បតាមផែនការយុទ្ធសាស្ត្រទីស្ដីការគណៈរដ្ឋមន្ត្រី ២០២៤-២០២៨ ព្រមទាំងការកសាងនិងអភិវឌ្ឍសមត្ថភាពថ្នាក់ដឹកនាំនិងមន្ត្រីរាជការគ្រប់លំដាប់។
ក្នុងកិច្ចប្រជុំនេះផងដែរ ឯកឧត្តមឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រីប្រចាំការ វង្សី វិស្សុត ក៏បានផ្ដល់ការណែនាំតម្រង់ទិសសម្រាប់​ ការរៀបចំសន្និបាតបូកសរុបលទ្ធផល​ការងារប្រចាំឆ្នាំ និងលើកទិសដៅការងាររបស់ទីស្ដីការគណៈរដ្ឋមន្ត្រី ដែលជាការរៀបចំដំបូងបង្អស់ និងជាប្រវត្តិសាស្ត្រមួយរបស់ទីស្ដីការគណៈរដ្ឋមន្ត្រី ក្នុងបរិការណ៍ថ្មីនៃរាជរដ្ឋាភិបាល នីតិកាល​ទី៧នៃរដ្ឋសភា ក្នុងអំឡុងដើមខែមេសា ឆ្នាំ២០២៥ខាងមុខនេះ។